Sıkça Sorulan Sorular

Erişilebilir Psikoloji ne demek?

“Erişilebilir” ismi genel olarak uygun ücret olarak algılanabilmektedir. Ancak ekibimizin temel misyonu uygun ücretli hizmetten başka bir anlam taşımaktadır. Ekip olarak ismimizi terapiye ihtiyaç duyan bireylerin ihtiyaç duydukları hizmeti en uygun şekilde onlara erişilebilir bir hızda ulaştırmak anlamını taşıdığı için “Erişilebilir Psikoloji” olarak belirledik.

Erişilebilir Psikoloji’de seans ücretleri ne kadar?

Ekimizde terapistlerin seans ücretleri değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple size net bir terapi ücret bilgisi veremiyoruz; ancak merak ettiğiniz bir terapist varsa mail adresimizden veya instagram hesabımızdan terapistimiz hakkında ücret bilgisi alabilirsiniz.

Kayıt formunu doldurduktan sonra nasıl bir süreç işliyor?

Terapi başvurusunda bulunmak için doldurduğunuz form doğrultusunda çalışmak istediğiniz terapisti tercih etmişseniz terapistinizin sizi iletişim bilgilerinizden birkaç gün içinde size dönüş olacaktır. Eğer bir tercihte bulunmayıp bizim yönlendirmemizi istemişseniz verdiğiniz yanıtlar doğrultusunda size en uygun terapisti size birkaç gün içinde yönlendirmiş olacağız. Form doldurduktan sonra sizinle iletişime geçmemizi beklemeniz yeterli terapi sürecinizi sizinle iletişime geçen terapistimiz aktaracaktır.

Seanslara başlamaya karar verdim. Görüşmeleri ve ücreti nasıl yapabilirim?

Sizinle iletişime geçecek terapistimiz online veya yüz yüze görüşmeleri nereden yapacağı bilgisini paylaşacaktır. Ödemeleri de görüşmelere başlayacağınız terapistinizle konuşup onun hesap numarasına ileteceksiniz.

Online terapi hizmeti işe yarar mı?

Online terapi, özellikle pandemiden sonra kıymeti anlaşılan bir durumdur. Mevcut şartlarınız yüz yüze terapi almanıza uygunsa size bunu önerebiliriz; ama bazen hem bulunduğunuz şehirdeki terapist imkansızlığı hem de terapiye gideceğiniz saatlerin değişkenliğinden kaynaklı online terapi daha ulaşılabilir hizmet sağlayabiliyor. Araştırmalar online veya yüz yüze alınan hizmetlerin arasında önemli bir fark olmadığını kanıtlamıştır. Bu sebeple nasıl bir hizmet alacağınıza şartlarınızı gözden geçirerek karar vermeniz en doğrusu olacaktır.

Erişilebilirden sadece online hizmet mi alabiliyoruz?

Ekibimizde çoğunluklu olarak online hizmet verilmekte; ancak şartlar sağlanabiliyorsa anlaşmalı ofislerimizde yüz yüze seanslar yapılabilmektedir.

Erişilebilir Psikoloji sadece terapi hizmeti mi sağlamaktadır?

Ekibimizde birbirinden kıymetli terapistlerle çalışmaktayız. Kendileri sadece terapi hizmeti değil seminer, atölye ve grup çalışmaları hizmetleri de sağlayabilmektedirler.

Online terapi için benim sorumluluğum nedir?

Online terapi için terapiye uygun ortam ve koşullar sadece terapistin değil danışanında gerekli sorumluluğu göstermesini gerektirir. Terapi hizmetinizi daha kaliteli bir hale getirmek istiyorsanız ortamın sessizliği ve mahremiyetine dikkat etmeniz önemlidir. Özellikle teknik ekipmanınızın kalitesi ve çalışma durumu sizin sorumluluğunuzda ve bu konuda ekibimizdeki hiç terapistimiz sorumluluk kabul etmemektedir.

Seanslara başladıktan sonra eğer hizmetten memnun kalmazsam ve eleştireceğim veya iletmek isteyeceğim bir şey olursa ne yapmalıyım?

Erişilebilir psikolojiden aldığınız her türlü hizmeti değerlendirmeniz bizim için çok kıymetlidir. Kendi hizmet kalitemizi bilmemiz ve geliştirmemiz için buna özellikle dikkat ediyoruz. Bu sebeple herhangi bir görüş veya önerinizi bize mail adresimizden(erisilebilirpsikoloji@gmail.com) ulaştırabilirsiniz.

Erişilebilir Psikoloji’de terapistlerin hangi alanda uzmanlıkları var?

Ekibimizde oyun, ergen, yetişkin ve çift alanında uzmanlar mevcuttur. Terapistlerimiz etik ve güvenilir hizmet sağlamak için gerekli tüm eğitimlerini tamamlamıştır. Hizmetlerini daha kaliteli hale getirebilmek için ihtiyaç duydukları eğitim ve süpervizyonları almakta hassasiyet göstermekte ve kendi süreçlerinden geçmiş ya da geçmeye devam etmektedirler.